top of page

Pierwsze Kroki UKULELE! Grodzisk Mazowiecki

Kurs nauki gry na ukulele dla dorosłych.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Pierwsze Kroki UKULELE! Grodzisk Mazowiecki
Pierwsze Kroki UKULELE! Grodzisk Mazowiecki

Termin zapisów i lokalizacja

09 sty 2023, 18:00 – 18:45

Pawilon Kultury, sala kominkowa, W. Westfala 3, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Polska

O wydarzeniu

Pierwsze Kroki - UKULELE! to zajęcia, na których w przyjaznej atmosferze będziemy uczyć się grać na najsympatyczniejszym instrumencie świata.

Kurs został opracowany na podstawie programu kanadyjskiego ukulelisty Jamesa Hilla. Trzypokoleniowa tradycja nauczania ukulele w kanadyjskich szkołach jest bardzo uniwersalną i dopracowaną pod wieloma względami ścieżką metodyczną w nauce gry na ukulele. Zakłada ona, że każdy uczeń posiada unikalną kombinację umiejętności, zainteresowań oraz talentu czy zdolności, oraz że muzyka jest dla wszystkich. Nie nauka gry na ukulele sama w sobie jest kluczem, lecz wzmocnienie kompetencji w zakresie edukacji muzycznej, zasad muzyki i kształcenia słuchu. W opinii jej autorów to właśnie ukulele jest szczególnie odpowiednie do wypełnienia tego zadania ze względu na swoją wszechstronność zastosowania oraz szeroką dostępność.

Na zajęciach korzystamy z materiałów dydaktycznych przygotowanych przez Uketropolis oraz z autorskich materiałów od Trelelele Ukulele. Piosenki, których nauczymy się podczas zajęć, to skuteczny mix kawałków amerykańskiego folku, pieśni hawajskich, irlandzkich, polskich oraz światowych przebojów ukulelowych.

Uczestnicy nauczą się technik gry na ukulele, współbrzmienia, zasad muzyki, kształcenia słuchu, koordynacji ruchowej i śpiewu, rytmiki, budowania energetycznego i efektownego akompaniamentu, przebywania w grupie, empatii oraz wielu innych nie tylko muzycznych zagadnień.

ZAPEWANIAMY UKULELE NA CZAS WARSZTAÓW DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA.

Zajęcia prowadzi certyfikowany instruktor JHUI (James Hill Ukulele Inicjative).

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od 09.01. 2023 r w godzinach 18.00 - 18.45 w Grodzisku w Pawilonie Kultury.

Koszt pojedynczych zajęć w ramach uczestnictwa cyklicznego: 35 zł razy liczba zajęć w miesiącu (płatność z góry do 10 każdego miesiąca). Udział jednorazowy (w przypadku dostępności wolnych miejsc):  45 zł. Liczba miejsc w grupie: 12. Obowiązują zapisy. Przed zapisem zapoznaj się z regulaminem zajęć (dostępny tutaj).

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page